تبلیغات
مای سردشت | گرافیک - تفریح و سرگرمی - قیمت خودروهای وارداتی خرداد ۱۳۹۱
قیمت خودروهای وارداتی خرداد ۱۳۹۱

porsche-car

دفتر تعیین ارزش گمرک ایران با صدور بخش‌نامه‌ای ارزش پایه با تجهیزات مربوط به تعدادی از مدلهای خودروهای شرکت پورشه را اعلام کرد.

براین اساس بالاترین ارزش پایه مربوط به خودروی پورشه پانامرا توربو به قیمت ۲۰۸ هزار و ۴۴۸ دلار تعیین شده است. این در حالی است که قیمت این خودرو در بازار ایران به حدود ۴۵۰ میلیون تومان می‌رسد.

بعد از این خودرو نیز کاین توربو با قیمت ۱۵۶ هزار و ۱۷۵ دلار و پانامرا ۴S با قیمت ۱۵۰ هزار و ۱۳۰ دلار در رده‌های بعدی قرار گرفتند. قیمت این دو خودرو نیز در بازار ایران بین ۴۲۰ تا ۴۵۰ میلیون تومان است.

همچنین ارزش پایه خودروهای باکستر، ۹۱۱ و پانامرا به ترتیب ۵۸ هزار و ۱۲۳ دلار، ۱۱۹ هزار و ۹۲ دلار و ۱۱۹ هزار و ۲۳۸ تعیین شد. ارزش پایه کاین و دو مدل کاین S نیز به ترتیب ۷۹ هزار و ۹۶۱ دلار، ۹۴ هزار و ۵۵۰ دلار و ۶۹ هزار و ۲۷۹ دلار تعیین شده است.

شرکت خودروسازی پورشه آلمان چندی پیش از توقف صادراتش به ایران تحت فشارهای بین‌المللی خبر داد. با این وجود سازمان توسعه تجارت اخیرا مجوز واردات انواع مدلهای خودروهای پورشه را به ایران داد. در سال گذشته ۵۶۳ دستگاه انواع خودروهای پورشه به ارزش ۵۰ میلیون دلار وارد ایران شد.

نگاهی به آمار نشان می‌دهد که خودروهای لوکس و فوق‌ لوکس وارداتی سهم بسیار ناچیزی در بازار خودرو ایران دارند، به‌ طوری که حتی قطع واردات این خودروها هیچ تاثیری بر بازار خودرو ایران نخواهد داشت. پیشتر نیز حجم واردات خودروهای بی‌.ام.و و بنز به ایران کاهش یافته بود که این اتفاق تاثیر چندانی بر بازار خودروها در ایران نگذاشته بود.


نظرات ()
نوشته : مبین محمدزاده | تاریخ : شنبه 1391/03/20 | ساعت : 10:39 ق.ظ