تبلیغات
مای سردشت | گرافیک - تفریح و سرگرمی - قرنطینه رایانه‌های معیوب و آلود مایكروسافت
post-icon
    قرنطینه رایانه‌های معیوب و آلود مایكروسافت
مایكروسافت معتقد است باید جلوی دسترسی این رایانه ها به اینترنت را گرفت تا دیگر كاربران به انواع كرم و ویروس آلوده نشوند.
مایكروسافت به همین منظور یك طرح امنیتی جامع و گسترده طراحی كرده است كه اولین بار در سال ۲۰۱۰ عرضه شد، اما این ایده در آن زمان خام و غیرقابل اجرا دانسته شد.
 
مایكروسافت در طرح خود از عملكرد و برنامه های سازمان ها و مراكز درمانی و بهداشتی تقلید كرده است. مقامات این شركت می گویند شاید مردم بگویند دسترسی به اینترنت یك حق اساسی است و كسی حق ندارد در این زمینه برای افراد محدودیت ایجاد كند، اما نظر ما این است كه افراد باید آموزش های لازم را برای حفظ امنیت خود در فضای آنلاین دریافت كنند و اگر در این زمینه اهمال و بی توجهی داشتند حق دسترسی به اینترنت را نداشته باشند تا امنیت دیگر كاربران حفظ شود. 

وی افزود: باید از صنعت ارائه خدمات دفاعی و امنیتی فرد محور به سمت ارائه خدمات امنیتی فعال و جمعی حركت كنیم وگرنه با گستردگی و پیچیدگی تهدیدات امنیتی همه كاربران دچار مشكلات جدی خواهند شد. 

مایكروسافت طرح های خود را در این زمینه به تعدادی از شركت های آی تی و امنیتی هم ارائه داده تا زمینه برای نقد و اصلاح این طرح ها فراهم شود.