تبلیغات
مای سردشت | گرافیک - تفریح و سرگرمی - بروجردی: اشد مجازات برای سران فتنه خواست ملت ایران است
بروجردی: اشد مجازات برای سران فتنه خواست ملت ایران است
رم - رییس كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ، با تاكید براینكه در همه پارلمان های جهان نمایندگان به مناسبت های مختلف اعتراض و به عنوان صدای ملت شان عكس العمل نشان می دهند، گفت: اشد مجازات برای سران فتنه و دعوت كنندگان به اغتشاشات تهران خواست ملت ایران است .
به گزارش ایرنا ، 'علا الدین بروجردی' و هیات همراه از كمیسیون سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه دیدارهای خود با مقامات سیاسی و پارلمانی ایتالیا، امروز با 'استفانو استفانی' رییس و چند تن از اعضای كمیسیون سیاست خارجی مجلس نمایندگان این كشور دیدار و گفت و كرد.
در این مذاكرات كه در محل مجلس نمایندگان ایتالیا برگزار شد بروجردی به سئوالات متعدد نمایندگان ایتالیایی پاسخ گفت.
بروجردی در پاسخ به اعتراض یكی از نمایندگان مجلس ایتالیا كه اقدام نمایندگان مجلس شورای اسلامی مبنی بر درخواست اعدام برای سران فتنه را یك نوع قانون شكنی تلقی كرد، پاسخ داد: من از سووال شما تعجب می كنم ؛ در همه پارلمان های جهان نمایندگان به مناسبت های مختلف اعتراض می كنند و به عنوان صدای ملت شان عكس العمل نشان می دهند. بنابراین اعتراض شما به هیچوجه منطقی نیست.
رئیس كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سئوالی در مورد نامه نمایندگان مجلس شورای اسلامی مبنی بر درخواست اشد مجازات برای كروبی و موسوی و احتمال برخورد با آنها و این نكته كه برای ما - نمایندگان مجلس ایتالیا - برخورد با كسانی كه زمانی نخست وزیر و یا رئیس مجلس بوده اند قابل قبول نیست، پاسخ داد: ما به عنوان كسانی كه قانونگذار هستیم باید مدافع اجرای قانون باشیم و نه تابع احساسات و دیدگاه های سیاسی .
بروجردی خطاب به نماینده ایتالیایی گفت : ایا در زمان حاضر در ایتالیا نخست وزیر در آستانه رفتن به دادگاه نیست؟ آیا رئیس جمهور اسبق كره جنوبی به زندان نرفت؟ ایا نخست وزیر اسبق شما به تونس تبعید نشد؟ این چه سخن عجیبی است كه شما در مورد موسوی و كروبی مطرح می كنید. این دو فرد مانند هر شهروند دیگری در صورت تشخیص قوه قضائیه به دادگاه می روند، وكیل می گیرند و طبق قانون به آنها برخورد خواهد شد.
بروجردی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اعتراض به سیاستهای دوگانه غرب در برابر مسائلی مانند حقوق بشر گفت :شما امروز به دنبال انتقال تروریستی از برزیل به كشورتان هستید ؛ 'سزار باتیستی' 30 سال قبل 4 تن از اتباع ایتالیایی را به قتل رسانده است. در صورتیكه گروهك تروریستی منافقین 14 هزار تن از هموطنان ما را به شهادت رساندند و شما نام آنها را از لیست گروههای ترویستی خارج كرده اید. این یك حمایت آشكار از تروریسم است. ما به شدت معترض این سیاست اتحادیه اروپا هستیم.
رئیس كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه اظهارات خود در جمع نمایندگان ایتالیایی به حقوق اقلیتهای دینی در جمهوری اسلامی ایران اشاره كرد و اظهار داشت: یهودیان با جمعیتی حدود 20 هزار نفر در مجلس شورای اسلامی ایران نماینده دارند در صورتیكه مسلمانان ایتالیایی با جمعیتی حداقل سه برابر آنها در مجلس ایتالیا حضور ندارند.
وی یادآور شد :در جمهوری اسلامی ایران ، ارامنه، آشوریها و زرتشتیهای ایرانی نیز همه در مجلس شورای اسلامی نماینده دارند. متاسفانه قضاوت های شما بر پایه اطلاعات نادرستی است كه در اختیارتان قرار می گیرد و براساس آن موضع گیری و قطعنامه حقوق بشر علیه جمهوری اسلامی ایران صادر می شود.
بروجردی در پاسخ به سئوال یكی از نمایندگان زن مجلس ایتالیا مبنی بر عدم رعایت حقوق زنان در ایران نیز پاسخ داد :اگر از نگاه شما حقوق زنان ازدواج زنان با یكدیگر است كه متاسفانه در برخی از كشورهای اروپایی بصورت قانونی انجام می گیرد و یا سوء استفاده جنسی از زنان و نگاه ابزاری به زن به عنوان یك كالا ، ما این نگاه را ضد حقوق بشر و ضد كرامت انسانی زنان می دانیم و آن را به هیچ وجه قبول نداریم. زن در جامعه اسلامی ما از جایگاه رفیعی برخوردار است و هیچ محدودیتی برای دستیابی به بالاترین مدارج علمی و اجتماعی برای زن وجود ندارد.
در این نشست دو ساعته همچنین مواضع جمهوری اسلامی ایران در زمینه افغانستان و، تحولات جدید منطقه نیز تشریح شد.
هیات ایرانی همچنین پیشنهاد برگزاری اجلاسی به میزبانی كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در تهران را با حضور روسای كمیسیون های سیاست خارجی تعدادی از كشورهای اروپایی ارائه كرد كه این پیشنهاد مورد استقبال استفانو استفانی رئیس كمیسیون سیاست خارجی مجلس نمایندگان ایتالیا قرار گرفت.
مهدی مهدی زاده، محمد مهدی شهریاری و پرویز سروری از اعضای كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ، بروجردی را در این سفر رسمی به كشور ایتالیا همراهی می نمایند.