تبلیغات
مای سردشت | گرافیک - تفریح و سرگرمی - علمای شیعه و سنی سراسر كشور خواستار برخورد با فتنه گران شدند
علمای شیعه و سنی سراسر كشور خواستار برخورد با فتنه گران شدند
چابهار - علمای شیعه و سنی سراسر كشور در بیانیه پایانی بیست و دومین همایش علمی - تحقیقی مذاهب اسلامی ضمن محكومیت وقایع 25 بهمن خواستار برخورد دستگاه قضایی با فتنه گران شدند.
در این بیانیه كه پنج شنبه در اختتامیه همایش علمی - تحقیقی مذاهب اسلامی در سرسرای دانشگاه دریانوردی چابهار قرائت شد، آمده است: حركت برخی عناصر فتنه و تجمع غیر قانونی، محكوم و حساب عوامل آن از ملت بزرگ ایران جداست.
بیانیه علمای شیعه و سنی می افزاید: حركت و تجمع عده ای قلیل و فریب خورده تحت تأثیر عوامل استكباری، بر هم زننده نظم و امنیت عمومی و خوراك تبلیغاتی برای رسانه های خارجی است.
علمای شیعه و سنی در بیانیه خود با اشاره به بیداری و حمایت از قیام مردم كشورهای اسلامی، این حركتها را الهام و برگرفته از انقلاب اسلامی ایران ارزیابی و پیروزی كامل مسلمانان بر كفار را از خداوند منان آرزو كرده اند.
بیانیه پایانی همایش علمی - تحقیقی مذاهب اسلامی ادامه می دهد: مهمترین عامل وحدت، اعتقاد به یگانگی ذات احدیت و نبوت حضرت رسول اكرم (ص) است كه با تمسك به این ریسمان الهی جوامع اسلامی از خطرات حفظ می شوند.
در این بیانیه همچنین آمده، بدون شك اتحاد امت اسلامی خار چشم دشمنان شده است و استكبار از هرگونه تلاش برای تفرقه افكنی بین مذاهب كوتاهی نمی كند.
بیست و دومین همایش علمی - تحقیقی مذاهب اسلامی از سوی نهاد نمایندگی رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان و با همكاری دانشگاه علوم دریایی چابهار به مدت چهار روز در این بندر جنوبی كشور برگزار شد.
در این همایش 450 عالم شیعه و سنی حضور داشتند و در مدت چهار روز برگزاری، 66 مقاله از 91 مقاله وارده قرائت شد.