تبلیغات
مای سردشت | گرافیک - تفریح و سرگرمی - مدارس كشور 50 هزار معلم ورزش كم دارند
post-icon
    مدارس كشور 50 هزار معلم ورزش كم دارند
مدارس كشور 50 هزار معلم ورزش كم دارند
یزد - مدیركل تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش گفت: مدارس كشور 50هزارنفر معلم ورزش كم دارند وباید برای حل این مشكل فعالیت جدی صورت گیرد .
'منوچهر بهمنی' روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در یزد با اشاره به اینكه 13 میلیون دانش آموز در مدارس كشور تحصیل می كنند، افزود: بر اساس سرانه دانش آموزان موجود، به بیش از 50 هزار معلم و دبیر ورزش دیگر نیاز داریم .
وی اضافه كرد:اكنون 33 هزار دبیر ورزش مرد و زن در كلیه مقاطع تحصیلی در سطح كشور فعالیت می كنند.
وی خاطرنشان كرد: یكی از مهمترین اركان وزارت آموزش و پرورش تربیت بدنی و تامین سلامت و نشاط دانش آموزان است و این امر با حضور مربیان و معلمان محرب ورزشی محقق می شود.
مدیركل تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش تصریح كرد: یكی از مهمترین سیاستهای ورزشی وزارت آموزش و پرورش ، مدرسه محوری است .
وی گفت: بر اساس این طرح ما اعتقاد داریم كه همه فعالیتهای ورزشی باید بر اساس نیاز دانش آموزان درهر واحد آموزشی و با مشاركت حداكثری آنها صورت گیرد.
وی افزود: در قالب سیاست مدرسه محوری باید فعالیت تربیت بدنی در بین دانش آموزان همه مدارس جدی گرفته شود تا ضمن ایجاد نشاط به اهداف بلندی تری هم دست یابیم.
بهمنی گفت:استعداد یابی،ساماندهی دانش آموزان مستعد در قالب كانونها و مدارس ورزشی،تقویت زیرساختها و همچنین حضور جدی در مسابقات آسیایی و جهانی از دیگر طرحهای مهم وزارت آموزش و پرورش درعرصه ورزش است.