تبلیغات
مای سردشت | گرافیک - تفریح و سرگرمی - انقـلاب یمـن در راه است
post-icon
    انقـلاب یمـن در راه است
انقـلاب یمـن در راه است

خبرگزاری فارس: عضو كمیسیون آزادی‌های عمومی و حقوق بشر در پارلمان یمن با اشاره به درس نگرفتن رژیم حاكم از تحولات منطقه تاكید كرد كه وضعیت كشور هر لحظه در حال بدتر شدن است و در یمن نیز مانند مصر و تونس انقلاب خواهد شد.


به گزارش فارس، "شوقی عبدالرقیب " در گفت‌وگو با شبكه خبری العالم اعلام كرد: از آنجا كه علی عبدالله صالح رئیس جمهور یمن كه 32 سال حكومت را در این كشور در قبضه خود دارد و هنوز از انقلاب تونس و مصر درس نگرفته است، وقوع انقلاب در این كشور در آینده نزدیك به دنبال اعتراضات اخیر و حمایت گروه های مخالف از تظاهركنندگان بسیار محتمل است.

عبدالرقیب افزود: همچنان كه نظام‌های تونس و مصر از اغتشاشگران برای ارعاب تظاهرات‌كنندگان بهره می‌گرفتند، نظام یمن نیز برای ارعاب مخالفان از اغتشاشگران بهره می گیرد و این نیروها باعث می‌شوند تا به سران نظام القا شود كه می‌توانند با خواست مردم مقابله كنند.

عضو كمیسیون آزادی‌های عمومی و حقوق بشر در پارلمان یمن اعلام كرد: هزاران نفر در كشور با حضور در تظاهرات خواستار دستیابی به حقوقشان هستند.

عبدالرقیب گفت: هزاران جوان یمنی در شهرهایشان تحصن كرده‌اند و استان‌های مختلف این كشور شاهد تحركاتی برای تغییر و اصلاح است. این در حالی است كه رژیم حاكم همچنان این خواسته‌ها را نادیده می‌گیرد و مزدوران آن تلاش می‌كنند تا به رژیم و سران آن كمك كنند.

وی همچنین تأكید كرد: آنچه در یمن اتفاق می‌افتد شبیه یك انقلاب است زیرا اوضاع یمن شبیه اوضاع تونس و مصر شده و حتی ممكن است اوضاع وخیم‌تر هم شود. علاوه بر این رژیم حاكم همچنان به مخالفت با خواست مردم جهت اصلاحات و تغییر تاكید دارد.

عبدالرقیب افزود: دولت همچنان با لجاجت با خواسته‌های مردم برخورد و بسیاری از مشكلات كشور را انكار می‌كند در حالی كه نشانه‌های به وجود آمدن انقلاب در كشور كاملا مشخص و وضعیت یمن كاملا مشابه وضعیت تونس و مصر است.